Aktualności

 • Zmiany w Systemie PBN - Lipiec 2018 r.

  05 VII r.
  2018 r.

  W lipcu 2018 r. w Polskiej Bibliografii Naukowej wprowadzone zostały zmiany mające na celu podniesienie bezpieczeństwa korzystania z danych gromadzonych przez system oraz poprawienie czytelności wybranych interfejsów systemu.

   

  Zmiany w autentykacji do API PBN

  Aby poprawić bezpieczeństwo dostępu do danych gromadzonych przez system PBN zmianie ulega sposób użycia klucza API w celu autentykacji dla API. Szczegółowy opis tego, jak dostosować klucz do nowych wymagań API PBN znajduje się na stronach pomocy systemowej PBN.

  Dodatkowo, w najbliższym czasie umożliwimy samodzielne generowanie klucza API na wersji produkcyjnej systemu.

  Dowiedz się więcej

   

  Nowy wygląd stron aktualności i stron API

  Aby poprawić przejrzystość i wygodę pracy z systemem zmianie uległ interfejs aktualności w Nowej Aplikacji PBN. Nowy wygląd zyskały też strony API.

  Dowiedz się więcej

   

  Więcej opcji obsługi konta w Nowej Aplikacji PBN

  W ramach sukcesywnego przenoszenia funkcjonalności Klasycznej Aplikacji PBN do Nowej Aplikacji zakładka „Twoje Konto” zyskała funkcjonalność powiazania konta użytkownika PBN z osobą z rejestrów POL-on. Przypominamy, że Nowa Aplikacja umożliwia również powiązanie konta PBN z ORCID ID.

  Więcej o zarządzaniu kontem (w tym o autentykacji dwuetapowej) w Nowej Aplikacji można przeczytać na stronach pomocy PBN.

  Dowiedz się więcej

 • UWAGA: PRZERWA TECHNICZNA

  14 III r.
  2018 r.

  Szanowni Państwo!


  Informujemy, że od 15 marca 2018 r. (czwartek) od godz. 22:00 do 19 marca 2018 r. (poniedziałek) do godz. 16:00 nastąpi przerwa w działaniu wszystkich aplikacji PBN. Związana ona będzie z następującymi pracami serwisowymi:

  • – odświeżeniem indeksów wyszukiwarki aplikacji klasycznej PBN,
  • – wdrożeniem najnowszej wersji nowej aplikacji PBN, zawierającej nowe funkcjonalności oraz naprawiającej część z pozostałych (w szczególności przegląd repozytoryjny w module sprawozdawczym),
  • – masową archiwizacją publikacji.
  • Przepraszamy za niedogodności.   Z wyrazami szacunku
   Zespół LIL OPI PIB

 • Szanowni Państwo!

  14 XII r.
  2017 r.

  Informujemy, że od dnia 14 grudnia 2017 r. w systemie PBN i POL-index obowiązuje regulamin. Jego głównym celem jest zapewnienie użytkownikom i operatorowi serwisu ochrony przed nadużyciami. Pełna treść znajduje się tutaj, a także na stronach pomocy systemu.

  Od tego dnia korzystanie z PBN-u i POL-indexu będzie jednoznaczne z akceptacją treści regulaminu. Również założenie nowego konta będzie możliwe dopiero po akceptacji treści regulaminu.

  Oprócz tego w dniu 14 grudnia 2017 r. w nowej aplikacji PBN zostaną zaimplementowane nowe funkcjonalności. Zakres zmian został opisany tutaj. Wszelkie pytania można kierować do zespołu Helpdesk za pomocą elektronicznego systemu obsługi zgłoszeń.

  Jednocześnie informujemy, że podstawowym kanałem komunikacji z Helpdeskiem systemu PBN jest wbudowany moduł zgłoszeń, zapewniający przejrzystość komunikacji i rozliczalność pracy operatorów. Zgłoszenia przesłane tym kanałem mają pierwszeństwo przed kwestiami omawianymi telefonicznie bądź mejlowo. W szczególności prosimy o nieodpisywanie na wiadomości przysłane z automatu do rozsyłki mejlingu.  Z wyrazami szacunku
  Zespół LIL OPI PIB

Moduł Analityczny

Publikacji w archiwum

Zidentyfikowanych autorów

Instytucji

Czasopism

tys

591

tys

Monografii

tys

67

tys

Rozdziałów

tys

332

tys

Artykułów

Informacja o przerwach konserwacyjnych


Cykliczne przerwy technologiczne, o których nie ostrzegamy dodatkowym komunikatem, są codziennie w godzinach:

 • 07:00 – najpóźniej 07:07 (niedostępne obie nowe aplikacje, testowa i produkcyjna),
 • 22:00 – najpóźniej 23:00 (niedostępne wszystkie aplikacje produkcyjne, tj. klasyczna, nowa i POL-index).